کرج، چهارراه طالقانی

تماس: 32265762-026

شنبه - چهارشنبه: 4:00 الی 8:00 عصر

پنج‌شنبه و جمعه: تعطیل

#
درمان دارویی

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که درمان های موثر برای بیماریهای ذهنی و مشکلات روانپزشکی شامل ترکیبی از دارو درمانی و روان درمانی است.
داروها برای درمان علایم و نشانه های اختلالات روانی مانند اسکیزوفرنی، افسردگی،اختلال دو قطبی(که گاهی جنون ادواری نامیده میشود)، اختلالات اضطرابی و اختلال کمبود توجه و بیش فعالی(A.D.H.D) همراه با درمان های دیگر مانند روان درمانی استفاده می شود.
داروهای روانپزشکی که برای معالجه اختلالات روانی به کار میروند وگاهی اوقات روان گردان یا داروهای روان نامیده می شود، کیفیت زندگی افراد مبتلا به اختلالات روانی را افزایش داده و بسیاری از این افراد با کمک این داروها زندگی کرده و بدون آنها ممکن است علائم جدی و ناتوان کننده ای داشته باشند.
کارکرد و میزان و مدت استفاده از داروها در افراد مختلف متفاوت است. بعضی از بیماران روانپزشکی فقط نیاز به مدت کوتاهی مصرف دارو دارند. به عنوان مثال فرد مبتلا به افسردگی ممکن است بعد چند ماه استفاده از دارو دیگر نیاز به استفاده مجدد از آن دارو نداشته باشد.در مقابل افراد مبتلا به اختلالاتی از قبیل اسکیزوفرنی یا اختلال دو قطبی و یا افسردگی شدید و طولانی نیاز به درمان طولانی مدت تری دارند.